عبرت گیری از سیل در ساخت و سازها

عبرت گیری از سیل در ساخت و سازها

ضمن ابزار تاسف و تاثر به خانواده های درگشتگان سیل های اخیر در استان های مختلف کشور و آرزو صبر به آنها . لازم دانستیم کمی به این موضوع از جنبه ساخت و سازهای آپارتمان مسکونی ، تجاری و … بپردازیم . وقتی تقویم را مرور میکنیم به بررسی ساخت و سازهای ساختمان میپردازیم یک مساله همیشه با ما همراه است و آن هم کیفیت ساخت و ساز و زیر ساخت های آن است . متاسفانه هرچه زمان میگذرد تعداد ساختمان های بی کیفیت و بد ساخت بیشتر می شود . گویا برخی سازندگان به چیزی جز سود بیشتر فکر نمیکنند و برای جان مردم ارزش زیادی قائل نیستند .

متاسفانه این روزها هنگامی که یک ساختمان خوبی ساخته می شود و از نظر استحکام به استاندارد های اولیه میرسد ! برای ما جذابیت دارد . در صورتی که ما باید از ساخت آپارتمان ها و واحد بی کیفیت تعجب کنیم . متاسفانه ( برخی ) از کارفرمایان و سرمایه گذاران بیشتر به جای کیفیت به کمیت کار می پردازد و هیچگاه تصور این را ندارند که روزی برسد که بر سر این سهل انگاری ها جان مردم کشور گرفته شود و خانواده های زیادی را داغدار کنیم .

از ساخت و سازهای بی رویه در مسیر های غیر عقلانی رودخانه ها گرفته تا زمین خواری های فراوان در کوه ها و جنگل های کشورمان که به راستی معادلات طبیعت را تغییر میدهند و آسیب های جبران ناشدنی به طبیعت و مردم کشورمان می زنند .

بیایید با ساخت و سازهای مناسب و علمی ، در حوزه شهر سازی و … از نعمت های الهی به خوبی بهره مند شویم و از آن ها لذت ببریم ، نه با روش های غلط و غیر اصولی جان طبیعت ، مردم عزیز کشورمان و آینده کشور را بگیریم و نابود سازیم . برای انجام اینکار کافی است در ساخت و سازهای بنا های خود با نگرش علمی عمل کنید و بنا ساختمان را بر اساس کیفیت قرار دهید .

به امید آینده روشن در ساخت و سازها .

املاک سرمایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *