آیا قیمت های فعلی ملک کاهش می یابد؟

آیا قیمت های فعلی ملک کاهش می یابد؟

آیا قیمت های فعلی ملک کاهش می یابد؟

هرچه از قیمت های سرساماور موجود بازار خرید و فروش آپارتمان بگوییم کم گفته ایم ، این بازار به میزان بی نهایت چشم گیری دارای نوسان و در بیشتر مواقع افزایشی می باشد . اگر مروری داشته باشیم به مدت زمان مشابه یک سال گذشته به جرات می توان درصدی معادل 150 درصد افزایش قیمت را تخمین بزنیم .

برای مثال خانه ای که 350 میلیون تومان بوده است ، امروزه با قیمت بیشر از 700 میلیون تومان در حال معامله شدن است . برای گواه بر این موضوع پیشنهاد میکنم مطلبی که ما ( درباره کیانمهر ) نوشته ایم را بخوانید و جنبه های مختلف قیمت گذاری در این منطقه آشنا شوید .

در این بازار به ثبات پاسخ دادن به سوال که آیا می توان به کاهش قیمت های امیدوار بود یا خیر بسیار دشوار است ، اما بر اساس تجربه و عملکرد شرایط بازار در سال های گذشته یک سری پیش بینی ها می شود اما قطعا 100 درصد نیست ، در حدود 4 سال گذشته این روند افزایش وجود داشته است ، به نوعی که قیمت ها به شکل باورنکردی افزایش می یابند و به شکل کاملا نامحصوص کاهش می یابد و همین مساله ادامه داشته و امروز شاهد این بازار به ثبات و غیر قابل کنترل و پیش بینی هستیم .

پس نتیجه می گیریم ، زیاد نباید امیدوارم باشیم که خانه ای برای مثال در منطقه ی مهرشهر ساخته شده و قیمت آن به بیش از 100 درصد رسیده است دچار کاهش چشم گیر و یا بازگشت به قبل داشته باشد .

چرا این مقدار نوسان در قیمت وجود دارد ؟

دلایل متعددی وجود دارند که باعث این مقدار نوسان در قیمت های ملک می شود ، دلایلی نظیر :

1- عدم نظارت مناسب

2-وجود دلالان

3- وضعیت اقتصادی و رشد قیمت ارز

و …

سبب می شود که قیمت ها دچار این مقدار افزایش و نوسان شود .

در این شرایط چه باید کرد ؟

ابتدای این موضوع عرض کنم که خرید خانه چه در بازار پر نوسان و چه در بازار رکود یک سرمایه گذاری خوب در برابر برخی دیگر مدل های سرمایه گذاری می باشد ، اما خوب باید تا جایی که می توانید ارزش پول خود را حفظ نمایید ، دیگر زمانی نیست که پول خود را در بانک بگذارید و توقع سود سرمایه خوب داشته باشید ، به دلیل اینکه میزان تورم به شدت افزایشی است و نمی توان با سودی که یک بانک به شما میدهد ارزش سرمایه خود را محفوظ نگه دارید .

به همین دلیل حتی با وجود چنین شرایط اگر بتوانید یک ملک بخرید و آن ها را حفظ نمایید می تواند یک سرمایه خوب به شمار رود .

انتخاب با شماست و مواردی که ما برای ذکر کرده اید به عنوان یک نظر شخصی منتقل می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *