خرید خانه بهتر است یا زمین

خرید خانه بهتر است یا زمین

خرید خانه بهتر است یا زمین ؟

پاسخ به این سوال را نمی توان به صورت کوتاه و در چند کلمه برای شما ذکر کرد . گاها حتی پاسخ این سوال را نمی توان در چند خط توضیح داد . اما در این مطلب تلاش میکنیم به صورت کامل و تا جایی که امکان دارد ، شما را آگاه سازیم .

از گذشته ، بزرگانمان تا به امروز همواره نصیحتی که برای ما داشته اند سرمایه گذاری در ملک بوده است . این ملک می تواند خرید آپارتمان باشد یا خرید زمین ، مغازه و … که هر کدام به نوعی از سرمایه گذاری های مناسب به شمار می روند . با این حال امروز که در حال نوشتن این مقاله هستیم سال 97 بوده و روش های سرمایه گذاری بروز تر شده اند و این مساله تصمیم گیری را برای افرادی که سرمایه ای در اختیار ، بسیار دشوار تر از قبل می کند .  در این میان وجود یک مشاور خوب می تواند بار آن ها را سبک تر سازد .

خرید آپارتمان بهتره یا زمین !

قبل از توضیح این بخش ، کمی با روش های مختلف سرمایه گذاری ملک به صورت عام اکثر افراد با آن ها آشناییت دارند اشاره داشته باشیم .
  1. خرید مغازه یا یک واحد تجاری
  2. خرید یک واحد اداری
  3. خرید یک واحد یا چند واحد آپارتمان
  4. خرید زمین کشاورزی
  5. خرید زمین مسکونی
  6. خرید ویلا
  7. خرید کارخانه
  8. ساخت و ساز و شراکت در ساخت ساختمان

مواردی هستند که شما می توانید با توجه به بودجه و بررسی های لازمه یکی را برای سرمایه گذاری خود انتخاب کنید . توجه داشته باشید ، انتخاب یک مورد برای خرج سرمایه خود کار آسانی نیست و نیازمند بررسی ذقیق شما و عجله نداشتن برای انتخاب است . چرا که تصمیم گیری اشتباه به عنوان ریسک بالا بشمار رفته و میتواند سرمایه جمع آوری شده شما طی سال های متوالی در یک چشم به هم زدن از بین برود و راه جبران را برای شما بسیار سخت کند .

زمین یا خانه کدام را بخریم ؟

دسته اول افراد :

هر کدام از این در صورت انتخاب درست و به موقع بسیار سود آور بوده است . توجه داشته باشید انتخاب اینکه زمین بخریم یا خانه به سلایق شخصی و اهداف خریدار هم مرتبط است . به عنوان مثال یک سرمایه گذار با وجود اینکه هم آپارتمان های متعددی در اختیار و هم زمین ترجیح می دهد به دنبال زمین هایی باشد که آینده خوبی داشته باشد و برای سرمایه خود برنامه ریزی بلند مدت دارد . این مساله باعث می شود که تصمیم بگیرد علاوه بر خرید آپارتمان ، بیشتر به خرید و یا فروش زمین بپردازد .

دسته دوم :

این دسته که تعداد آن ها کم نیست ، جزو افرادی هستند سرمایه محدودی دارند و این امر باعث می شود نتواند گام های بلند تری همانند دسته اول بردارند .ترجیح می دهند اندوخته ی خود را میزانی برسانند که سرپناهی خود و خانواده ی خود بخرند .

دسته سوم :

این دسته کمی آسیب پذیر تر از دو دسته افراد قبل هستند و پیشنهاد ما این عزیزان این است قبل از اقدام به سرمایه گذاری حتما از مشاوران مجرب و با تجربه و همین حال منصف بهره مند شود . سرمایه گذاران این دسته ، به طور معمول افرادی با سرمایه محدود هستند که علاوه بر اینکه مقدار سرمایه کمتری نسبت به سایر دارند و همچنین تجربه کمتری دارند و صرفا سرمایه خود را به یک سطح نسبی رسانده تا بتوانند یک قطعه زمین با متراژ محدود خریداری کنند و به امید آینده آن بنشینند.

علاوه بر این افراد ، هستند افراد دیگری که مقاصد مختلف تصمیم به سرمایه گذاری دارند . در نتیجه صحبت های انجام شده ، باید بدانید اگر به دنبال اهداف های کوتاه مدت چند ساله هستید و همزمان نیازمند یک سرپناه برای خود و خانواده خود هستید ما به شما خرید آپارتمان در کرج و یا خرید آپارتمان در تهران را پیشنهاد می کنیم . چراکه هم میتوانید در مدت زمان کوتاه چند ساله ، البته با توجه به انتخاب درست و صحیح آپارتمان ( بزودی در این ارتباط مقاله ای انتشار خواهیم داد ) . مبلغ سرمایه خود را افزایش دهید و همچنین این سرمایه به صورت ماندگار خواهد بود .

انتهای مطلب . اختصاصی املاک سرزمین

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *