در انتخاب خانه ی خود آینده نگر باشید !

در انتخاب خانه ی خود آینده نگر باشید !

در انتخاب خانه ی خود آینده نگر باشید !

خیلی هامون وقتی میخواهیم نسبت به خرید خانه اقدام کنیم بسیار کم دقت هستیم و به نکاتی که شاید در آینده تاثیر بسزایی در رشد سرمایه شما داشته باشد هیچ توجهی نمیکنیم . در خرید آپارتمان شما نه تنها باید به زیبایی و فرم ساختمان توجه کنید بلکه باید در ذهن و با بررسی بیشتر این موضوع را در نظر بگیرید که آیا در آینده خانه تان رشد قابل توجهی خواهد داشت یا خیر . این موضوع خصوصا برای افرادی از نگاه سرمایه گذاری به خرید خانه مینگرند اهمیت بیشتری خواهد داشت . البته از این موضوع غافل نباشیم که در اکثر مواقع ( بیش از 80 درصد ) یکی از دلایل اصلی متفاوت بودن قیمت ها همین موضوع می باشد و سازندگان برای فروش ملک خود و قیمت گذاری آن تمام مواردی که می تواند برای خریدار رشد بیشتری داشته باشد را به عنوان یکی مزایای ملک در نظر گرفته و این اساس قیمت گذاری می کنند .

در هر شهر و روستایی وقتی که به پای صحبت به اصطلاح بومی های آن منطقه می نشینیم و سوال که می پرسیم کدام منطقه این شهر و روستا بهترین منطقه به شمار می رود طبیعیا یک بخش یا منطقه ای را به عنوان بهترین منطقه در جهاتی به ما معرفی می کنند . به اصلاح آن منطقه ی بالای شهر و این منطقه پایین شهر . عموما خانه هایی که در بالای شهر ساخته می شود از شرایط بسیار متفاوتی بهره می برند . به قولی زندگی لاچری در بالای شهر رواج دارد . برای مثال در استان البرز شما برای خرید یک دستگاه آپارتمان می توانید از متری 500 هزار تومان که در پایین شهر قرار دارد و در بالای شهر خانه ای دیگری را با متری 50 میلیون تومان به شما معرفی میکنند .

قیمت ها گذاری ها به عوامل متعددی بستگی دارد . اگر شما یک خانه را در منطقه میانه و یا رو به بالا شهر انتخاب نمایید از نظر منطقه ای ، دسترسی به مرکز و … باعث می شود شما بهای بیشتری برای خرید خانه بپردازید و از جهتی دیگر در هر منطقه علاوه بر این موضوع می تواند قیمت های متفاوتی وجود داشته باشد که بر اساس نوع ساخت ساختمان ، معماری و امکانات ، بافت نو ساز و قدیمی ساز بودن هم یکی دیگر از مواردی است باعث رشد قیمت و کاهش می شود .

با توجه به ذکر چنین موضوعی ، طبیعی است که رشد سرمایه شما در خانه ای که در مرکز شهر و یا در بالای شهر وجود دارد نسبت به خانه های قدیمی ساز ، در بافت پایین شهر رشد کمتری خواهد داشت مگر در شرایطی متفاوت و بر اساس برخی اتفاقات منطقه ای باعث افزایش ، کاهش و نوسات قیمتی می شود .

اگر بخواهید در خرید آپارتمان در تهران یا در کرج انتخب خوبی داشته باشید باید نسبت به سرمایه ای که در اختیارتان قرار دارد بررسی و تحقیق خوبی داشته باشید . گول برخی افراد سودجو را نخورید که برای فروش و دریافت پول های کلان به سراغ شما می آیند و با روش های گمراه کننده به اصلاح خانه ای را به شما قالب میکنند که اول و آخر خریدار خانه خودتان هستید .

با این ذکر این نکات باید نتیجه گیری کنیم که اگر سرمایه شما به میزانی یک دستگاه آپارتمان در فرمانیه تهران بگیرید نمی رسد ، حتما وارد مناطق مرکز شهر و یا پایین شهر شوید و صرفا با دقت بیشتری خرید خانه را انجام دهید که در منطقه ای که سرمایه گذاری می کنید ، امکان رشد وجود داشته باشد و سرمایه شما سوخت نشود .

پیروز باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *