همه چیز درباره خرید خانه در سعادت آباد و آشنایی با این منطقه

همانطور که می­دانید یکی از آشناترین محله های تهران سعادت آباد است. خرید خانه در سعادت آباد به دلیل موقعیت جغرافیایی، آب و هوا، مراکز خرید و رفاهی و… برای افرادی که بودجه لازم را دارند در اولویت قرار دارد. اگر قصد خرید یا اجاره آپارتمان در این منطقه را دارید بهتر است به طور کامل با سعادت آباد آشنا شوید تا گیج و سردرگم نشوید و بتوانید با توجه به معیارهای خود، بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه سعی کرده ایم همه چیز را درباره سعادت آباد شرح دهیم تا با دید باز به خرید آپارتمان سعادت آباد یا اجاره بپردازید.

 

خرید آپارتمان سعادت آباد

خرید آپارتمان سعادت آباد

 

نگاه کلی

شبهه ای که برای بسیاری از افراد در هنگام خرید آپارتمان سعادت آباد وجود دارد این است که سعادت آباد در کدام منطقه قرار دارد؟ از آنجایی که این محله در مجاورت منطقه یک تهران واقع شده بعضی از افراد به اشتباه فکر می­کنند که منطقه یک است در حالیکه سعادت آباد در منطقه دو قرار گرفته است.

اگر از سعادت آباد به سمت شرق بروید به بزرگراه چمران می­رسید. حرکت به سمت جنوب شما را به شهرک غرب می­رساند. در شمال سعادت آباد کوی فراز، در شمال شرق اوین و در شمال غرب فرحزاد قرار دارد. یکی از بزرگترین مزیت های این منطقه این است که از شمال و غرب سعادت آباد به ترتیب بزرگراه یادگار امام و بلوار فرحزادی می گذرند. خیابان های اصلی این ناحیه شامل 24 متری، علامه، سرو، بلوار شهرداری، بلوار پاکنژاد و بلوار فرحزادی می­شوند. با اینکه همه تهران را به هوای آلوده اش می­شناسند اما سعادت آباد به دلیل قرارگیری در دامنه رشته کوه البرز، آب و هوای بسیار خوبی دارد.

 


 حتما ببینید : خرید آپارتمان در نیاوران


خرید خانه در سعادت آباد

خرید خانه در سعادت آباد

 

دسترسی این منطقه

قطعا یکی از دلایل شما برای خرید خانه در سعادت آباد، خوش مسیر بودن آن است. هر جایی از تهران که قرار دارید به راحتی می­توانید خودتان را به سعادت آباد برسانید. کافی است مسیر خود را به سمت یکی از چهار بزرگراه اطراف سعادت آباد یعنی بزرگراه چمران، بزرگراه همت، بزرگراه هاشمی رفسنجانی و بزرگراه یادگار امام کج کنید.

از آنجایی که رانندگی در تهران سرسام آور است حتما شما هم ترجیح می­دهید به جای استفاده از اتومبیل شخصی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. از این نظر نگران نباشید چون سعادت آباد دسترسی خوبی به اتوبوس، مترو و تاکسی دارد. در بزرگراه سعادت آباد و میدان کاج، پایانه های اتوبوسرانی و تاکسیرانی خیال شما را از رفت و آمد در هر زمانی راحت می­کنند. اگر ترجیح می­دهید با مترو جا به جا شوید، ایستگاه مترو میدان صنعت نیاز شما را برطرف می­کند.

 


حتما ببینید: خرید خانه لوکس در فرمانیه


امکانات سعادت آباد

 

امکانات سعادت آباد

همانطور که می­دانید سعادت آباد از لوکس ترین محله های تهران با خانه های شیک و نوساز می­باشد. برای خرید آپارتمان سعادت آباد باید بدانید از آنجایی که ساکنین این منطقه قشر مرفه جامعه محسوب می­شوند، تقاضای زیادی هم برای تامین امکانات دارند. خدمات درمانی و آموزشی به وفور در این منطقه پیدا می­شود. از بیمارستان های سعادت آباد می­توانیم به بیمارستان شهید مدرس، بیمارستان اعصاب و روان نیایش و بیمارستان پارسیان اشاره کنیم. اگر به عقاید خود بسیار پایبندید و به دنبال اماکن مذهبی می­گردید، در این منطقه مسجد جامع رسول و مسجد جامع الزهرا و… وجود دارند.

بعد از اینکه به خرید خانه در سعادت آباد پرداختید، در روزهایی که بی حوصله و کسل هستید و نیاز به یک تفریح کوتاه مدت دارید می­توانید به تفرجگاه های درکه و فرحزاد بروید. تقریبا چهل بوستان در این منطقه خود نمایی می­کنند. از زیبا ترین پارک های سعادت آباد می­توانیم به پارک پرواز اشاره کنیم که مانند اسمش ارتفاع زیادی دارد و با قدم زدن در این بوستان می توانید شهر تهران را زیر پای خود ببینید و از تماشای این چشم انداز لذت ببرید. از دیگر بوستان های به نام این منطقه می­توانیم به پارک ژوراسیک، بوستان آبشار، بوستان سعادت آباد، بوستان ستایش، بوستان دریا و… اشاره کنیم.

قطعا در جایی مثل سعادت آباد با بافت مردمی خاص و زندگی های لوکس، مراکز تجاری و خرید بسیاری هم وجود دارند. از مراکز خرید سعادت آباد می­توان سینما اریکه ایرانیان، مجتمع میلاد نور، مرکز خرید گلستان، پاساژ مادر، مرکز تجاری ابریشم، مرکز تجاری دیدار و… را نام برد.

 


 حتما ببینید : خرید آپارتمان نوساز در پاسداران تهران


مهم ترین خیابان های سعادت آباد

 

مهم ترین خیابان های سعادت آباد که بهتر است نامشان را بدانید.

اگر قصد خرید آپارتمان سعادت آباد را دارید بهتر است با مهم ترین خیابان های آن آشنایی کامل داشته باشید. خیابان های بیست و چهار متری، سرو، فرهنگ، صراف ها، دشت بهشت، علامه، پاکنژاد، ارغوان، صدف، شکوفه، پامچال، بهزاد، فراز، ریاضی بخشایش، شهرداری، مروارید، بهرود و بلوار فرحزادی از مهم ترین خیابان های سعادت آباد هستند.

 

اجاره آپارتمان در سعادت آباد تهران

ممکن است شما به هر دلیلی قصد رهن آپارتمان در سعادت آباد را داشته باشید. برای اینکه بتوانید با توجه به شرایط خود بهترین انتخاب را داشته باشید لازم است با چند تا از محله های سعادت آباد آشنا شوید.

محله دریا: اگر در فکر اجاره آپارتمان در سعادت آباد هستید لازم است بدانید که یکی از مهم ترین محله های سعادت آباد دریا است. اگر در محله دریا قرار بگیرید و مسیر خود را به سمت شمال کج کنید به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی می­رسید. در جنوب این محله بلوار دادمان، در شرق بزرگراه چمران و در غرب بلوار پاکنژاد قرار گرفته است. محله دریا با محلات دیگری مانند شهرک غرب، آسمان، ونک و سپهر مجاورت دارد. این محله هم مانند محله های دیگر سعادت آباد از اماکن تفریحی رفاهی زیادی مانند بوستان دلاوران، بوستان آبشار، بوستان شمس تبریزی، بوستان مروارید، رستوران تهران پاریس و رستوران ترنج برخوردار است.

 


حتما ببینید : خرید آپارتمان دروس تهران


اجاره آپارتمان در سعادت آباد تهران

اجاره آپارتمان در سعادت آباد تهران

 

محله آسمان: اگر از این محله نام آشنا به سمت شمال بروید با بزرگراه یادگار امام، خیابان ایثارگران و خیابان ایثار جنوبی مواجه می­شوید. در شرق این محله بلوار پاکنژاد و سرو غربی و در جنوب آن بزرگراه هاشمی رفسنجانی قرار دارد. این محله در کنار محله های دریا، سپهر، پونک، بهرود، پرواز، نفت و فرحزاد قرار دارد. این محله از مراکز تفریحی رفاهی متعددی مانند پارک بوستان، رستوران مظفریه، باغ رستوران درویش، باغ رستوران دهکده و رستوران ژابینز برخوردار است.

محله سپهر: اطراف این محله را بزرگراه هاشمی رفسنجانی، خیابان نخلستان، بلوار دادمان، بلوار دریا و بلوار پاکنژاد گرفته اند. اگر قصد اجاره خانه سعادت آباد در این محله را دارید بهتر است بدانید که محله سپهر با محله های شهرک غرب، دریا، پونک، آسمان و ایوانک مجاورت دارد.

محله ایوانک: یکی از محله های پر طرفدار برای رهن آپارتمان در سعادت آباد، محله ایوانک است که از شمال با بلوار دادمان، بلوار فرحزادی، خیابان زرافشان شمالی، بزرگراه همت، بلوار پاکنژاد، میدان صنعت، دره پونک و بوستان نهج البلاغه احاطه شده است. در این محله مراکز خرید مهمی مانند مرکز خرید میلاد نور، پلاتین، بوستان خوارزم، رستوران کازا پیرو، بوستان ایوانک و مجتمع تجاری آریو قرار دارند.

 


حتما ببینید : خرید خانه شیک در ونک


قیمت آپارتمان در سعادت آباد تهران

قیمت آپارتمان در سعادت آباد تهران

 

قیمت آپارتمان در سعادت آباد تهران

قطعا با خواندن مطالب قبلی متوجه شده اید که سعادت آباد جزو محله های بالا شهر و لوکس تهران است. این محله به دلیل برخورداری از بیمارستان های متعدد، دانشگاه، مراکز تجاری، تفریحی و… باعث شده که افراد زیادی از سراسر ایران برای خرید یا اجاره خانه سعادت آباد به آن پا بگذارند پس تقریبا هر قشری از مردم در سعادت آباد زندگی می­کنند. همه این عوامل باعث شده که قیمت آپارتمان در سعادت آباد تهران بالا باشد.

از طرف دیگر همانطور که گفته شد سعادت آباد دسترسی خوبی به دیگر جاهای تهران دارد و به دلیل موقعیت جغرافیایی عالی، آب و هوای بهتری هم نسبت به محله های دیگر دارد. پس اگر قصد اجاره آپارتمان در سعادت آباد را دارید باید بدانید که لازم است بودجه نسبتا زیادی در اختیار داشته باشید. البته این نکته را در نظر بگیرید که قیمت آپارتمان در بخش های مختلف سعادت آباد متفاوت است. مثلا قیمت خانه در خیابان 24 متری به مراتب بیشتر است و دلیل آن نبود تعداد زیاد مرکز خرید است. در نگاه اول شاید این نکته برای شما جنبه منفی داشته باشد اما حقیقت این است که به همین دلیل رفت و آمد کمتری در این خیابان وجود دارد و ساکنین خیابان 24 متری از آرامش خوبی برخوردارند.