خرید ویلا در لاهیجان را فراموش کنید اگر این نکات را نمی دانید!

احتمالا با شنیدن نام لاهیجان اولین چیزی که به یاد آورده اید چای خوش طعم و رنگ آن است اما جذابیت های این شهر فراتر از این حرف هاست. اگر زیبایی، سرسبزی و امکانات فرهنگی رفاهی را یکجا می­خواهید، خرید ویلا در لاهیجان بهترین گزینه برای شما است. مردم خطه شمال در دو واژه زیبایی لاهیجان را بیان می کنند: عروس گیلان. با اینکه این شهر به طور کامل ساحلی نیست اما به دلیل پوشش گیاهی بسیار چشمگیر و جنگل های خاص و منحصر به فرد به عنوان یکی از زیباترین شهرهای گیلان شناخته می­شود.

چه چیزی بهتر از وقت گذراندن در جنگلی پوشیده از درخت های کهنسال و نفس کشیدن در هوایی مرطوب و مطبوع؟ اگر جزو کسانی هستید که با هوای شرجی میانه خوبی ندارید این خبر خوب را به شما می­دهیم که لاهیجان در کوهپایه قرار دارد و به دلیل فاصله  از دریا با خرید ویلا در لاهیجان هوای شرجی را کمتر تجربه خواهید کرد. در ادامه با این شهر شمالی بیشتر آشنا خواهید شد.

 


پیشنهادی سرزمین: خرید زمین در شمال


 

دسترسی لاهیجان و معروف ترین محله های آن

یکی از ویژگی های مثبت لاهیجان فاصله اندک با شهر محبوب رشت است. اگر از لاهیجان حدود 40 دقیقه به سمت شرق برانید به رشت می­رسید. اگر لاهیجان را به سمت شمال ادامه دهید به رودبنه خواهید رسید. اگر شیفته دریا هستید و به دلیل ساحلی نبودن لاهیجان از خرید ویلا در لاهیجان منصرف شده اید باید بگوییم که تنها 30 دقیقه رانندگی به سمت شمال این شهر کافی است تا به دریا برسید. در غرب لاهیجان شهر لنگرود و در جنوب آن بیشتر کوه دیده می­شود. اکثر ویلاهای لوکس و دنج در اطراف همین کوه ها و در کوهپایه ها قرار دارند.

از معروف ترین محله های عروس گیلان می­توانیم به گلستان، شیخ زاهد، کارگر، شیشه گران، فیاض، کاشف شرقی، کاشف غربی و… اشاره کنیم. از روستاهای لاهیجان می­توانیم رودبنه، سوستان، نوبیجار، لیالستان و… را نام ببریم. خوب است بدانید قیمت ویلا در لاهیجان در محله های کارگر و شیخ زاهد بالا است. دلیل آن بافت مسکونی لوکس این محله ها می­باشد. به طور کلی با خرید ویلا در لاهیجان، سکونت در شهری لوکس و امروزی را تجربه خواهید کرد.

 


پیشنهاد سرزمین: خرید ویلا در نوشهر


 

خرید ویلای ساحلی در لاهیجان یا ویلای جنگلی؟

وجود دو منظره دوست داشتنی جنگل و دریا در شهرهای شمالی همیشه افراد را در دوراهی سختی قرار می دهد. اگر مشتاق این هستید که از پشت پنجره دریا را تماشا کنید و با اندکی پیاده روی به ساحل برسید، خرید ویلای ساحلی در لاهیجان را انتخاب کنید. در کنار تمام مزایای ویلاهای ساحلی این نکته را هم در نظر داشته باشید که با خرید ویلای ساحلی در لاهیجان با هیچ روشی نمی­توانید از رطوبت فرار کنید. اگر دوست دارید در هوایی مطبوع و دل انگیز نفس بکشید و اهمیت زیادی به فاصله از دریا نمی­دهید خرید ویلای جنگلی در لاهیجان بهترین گزینه است.

ویلاهای شهرکی و دوبلکس از دیگر ویلاهایی هستند که مشتری های زیادی دارند. برای مثال اگر به دنبال امنیت بالا هستید خرید ویلای شهرکی در لاهیجان خیال شما را از این بابت راحت می­کند. همچنین اگر به ویلاهای همکف علاقه ای ندارید خرید ویلای دوبلکس در لاهیجان با سلیقه شما همخوانی بیشتری دارد.