همه نکاتی که درباره خرید ویلا در شمال باید بدانید :

همان طور که می­دانید ازدحام، ترافیک و آلودگی روز به روز در حال افزایش است. همه این عوامل دست به دست هم داده اند تا خرید ویلا در شمال کشور از اهمیت بیشتری برخوردار شود. خطه شمال از قدیم الایام به دلیل آب و هوای فوق العاده خوب، مناظر چشم نواز، پوشش گیاهی بی نظیر، جنگل های سرسبز و دسترسی به دریا مورد توجه بوده است. امروزه نیز افراد زیادی از زندگی شهری و شلوغی خسته شده اند و ترجیح می­دهند باقی زندگی خود را به دور از دغدغه و در آرامش کامل بگذرانند.

تصور کنید ساعت های زیادی را در ترافیک نگذرانید. از صدای بوق و ناسزا رنج نبرید. با هر بار نفس کشیدن، دود زیادی را وارد ریه های خود نکنید و به جای آن از هوای بی نظیر شمال لذت ببرید. هر وقت که اراده کردید به تماشای دریا و گوش دادن به آهنگ خوش آن بپردازید. در جنگلی سرسبز قدم بزنید و لذت ببرید. شاید هم بخواهید با خرید ویلای کوچک در شمال، تنها خیال خود را برای گذراندن تعطیلات راحت کنید و هر وقت که از زندگی شهری خسته شدید به ویلای خود پناه ببرید. اگر هم قصد سرمایه گذاری دارید چه کاری بهتر از خرید زمین در شمال که هرساله گردشگران زیادی را روانه خود می­کند؟

در ادامه به مهم ترین نکاتی که برای خرید زمین شمال یا ویلا باید مد نظر داشته باشید اشاره می­کنیم.

 

انواع ویلا در شمال

قبل از اقدام برای خرید ویلا شمال، باید بدانید که کدام ویلا برای شما مناسب تر است: ساحلی یا جنگلی؟ در نگاه اول طبق تصور و البته علاقه ای که به ساحل و جنگل دارید ممکن است در عرض چند ثانیه یکی از این موارد را انتخاب کنید. موضوع پیچیده تر از این حرف هاست.

 

خرید ویلای ساحلی

خرید ویلای ساحلی همان طور که از نامش مشخص است در نزدیکی دریا قرار گرفته و دسترسی خوبی به ساحل دارد. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به تماشای دریا علاقه زیادی دارید و گوش دادن به طنین دلنواز موج های دریا از علایق شما محسوب می­شود، احتمالا ویلای ساحلی جذابیت بیشتری برایتان دارد. این دسته از ویلاها فاصله کمی با شهر و جاده های اصلی دارند و همین موضوع نشان می­دهد که به امکانات شهری دسترسی خوبی دارند. از این مزایا که بگذریم باید توجه کنید که با خرید ویلای ساحلی تابستان های بسیار شرجی را تجربه خواهید کرد. از طرف دیگر اگر به مکان های سرسبز علاقه بیشتری دارید توجه کنید که این ویلاها به دلیل زمین های ماسه ای از پوشش گیاهی کمتری برخوردارند. در نظر داشته باشید که این دسته از ویلاها به دلیل رطوبت بالا و… به مراقبت بیشتری احتیاج دارند.

 


پیشنهاد می کنیم: خرید زمین شمال


خرید ویلا در شمال از نوع جنگلی

اگر قصد خرید ویلا لاکچری شمال را دارید و از طرفی به جنگل بیشتر از دریا علاقه مندید، احتمالا ویلاهای جنگلی توجه شما را به خود جلب می­کنند. این دسته از ویلاها همانطور که انتظار می­رود در مناطق جنگلی و دور از شهر قرار دارند. همین موضوع باعث شده که بتوانید تنوع گیاهی بیشتری را در این ویلاها تماشا کنید و از طرفی از آرامش بیشتری بهره مند شوید. قیمت ویلاهای جنگلی نسبت به ویلاهای ساحلی کمتر است و برای کسانی که بودجه کمتری در اختیار دارند مناسب تر است.

خبر بد در مورد این دسته از ویلاها این است که به دلیل فاصله از شهر از امکانات شهری هم کمتر برخوردارند. امکان اینکه مسیرهای دسترسی به ویلا هنگام بارش برف و باران بسته شود زیاد است. از طرفی باید احتمالات را در نظر بگیرید. درست است که نباید به اتفاقات ناخوشایند فکر کرد اما برای خرید ویلا یا خرید زمین در شمال یا هر جای دیگری باید همه جوانب را در نظر گرفت. اگر در ویلاهای جنگلی بیمار یا دچار سانحه شدید نباید انتظار داشته باشید که به مراکز درمانی و… دسترسی سریعی داشته باشید.

 

آشنایی با خرید ویلا در شمال شهرکی

اگر قصد خرید ویلا شمال را دارید بهتر است با ویلاهای شهرکی هم آشنا شوید. مشخصه تمام این ویلاها این است که تعداد زیادی ویلا در کنار هم قرار گرفته اند و یک شهرک را کنار هم ساخته اند. مثل هر شهرک دیگری به دلیل اشغال مساحت نسبتا زیاد، این ویلاها از مرکز شهر فاصله دارند که این موضوع بعضی افراد را از خرید این دسته از ویلاها منصرف می­کند. اکثر افراد برای فرار از شهر به خرید ویلا لاکچری شمال پناه می­برند و در این شهرک ها احساس می­کنند که به اندازه کافی از ازدحام دور نشده اند. این مسائل باعث شده که قیمت این دسته از ویلاها نسبت به ویلاهای مستقل کمتر باشد. یکی دیگر از جنبه های مثبت خرید ویلا در شمال شهرکی وجود نگهبانی 24 ساعته و امنیت بالای آنها می­باشد. بسیاری از افراد به دلیل بودجه کمتر و یا دلایل دیگر به خرید ویلا شهرکی ارزان در شمال روی می­آورند.

 


پیشنهاد میکنیم: خرید ویلای لاکچری در مهرشهر


خرید ویلا در نوشهر، رامسر و زیباکنار

حالا که با ویلاهای شهرکی آشنا شدید می­توانید شهرهای شمالی کشور را بررسی کنید تا با توجه به اهداف خود بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه به 3 مورد از بهترین شهرهای این خطه اشاره ای کوتاه می­کنیم.

نوشهر یکی از بهترین شهرهای استان زیبا و سرسبز مازندران می­باشد. با خرید ویلای شهرکی در نوشهر از چشم اندازهای طبیعی آن لذت می­برید. به طور کلی ویلای شهرکی نوشهر از موقعیت جغرافیایی و دسترسی خوبی برخوردار است.

از دیگر شهرهای محبوب و زیبای شمالی می­توانیم به رامسر و منطقه زیباکنار اشاره کنیم. با خرید ویلا شهرکی زیباکنار یک تکه از بهشت را نصیب خود می­کنید. خرید ویلا شهرکی رامسر نیز انتخابی مطمئن برای هر سلیقه ای می­باشد.


Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/amlaksar/domains/amlaksarzamin.ir/public_html/wp-content/themes/betheme/functions/theme-head.php on line 1209