هر آنچه که برای خرید آپارتمان در آنکارا ترکیه باید بدانید.

حتما می­دانید که آنکارا پایتخت ترکیه و یکی از کلانشهرهای این کشور می­باشد. برای خرید آپارتمان در آنکارا ترکیه لازم است ببینید می­توانید با جمعیت 5 میلیونی این شهر کنار بیایید؟ می­دانید که در آنکارا کمتر توریست دیده می­شود و بیشتر مردم این شهر ترک هستند؟ بعضی از افراد به اشتباه فکر می­کنند تمام شهرهای ترکیه توریستی هستند و می­توانند مانند یک گردشگر در تمام مناطق ترکیه زندگی کنند. آنکارا نه تنها جنبه توریستی زیادی ندارد بلکه به عنوان یک شهر اداری از آن یاد می­شود و مانند پایتخت کشور خودمان اکثر افرادی که در این شهر زندگی می­کنند کارمندان دولتی و کارکنان سفارت هستند. البته آنکارا به دلیل برخورداری از دانشگاه های به نام، تعداد زیادی دانشجو را نیز در خود جای داده است. در ادامه بیشتر با پایتخت کشور ترکیه آشنا خواهید شد.

 

نگاه کلی برای خرید خانه در آنکارا

برای تصمیم گیری درست در رابطه با خرید خانه در آنکارا لازم است نقشه این شهر را به درستی بشناسید. نقشه ای که در دست ماست، اندکی متفاوت است. آب و هوا، سیستم حمل و نقل، امکانات فرهنگی رفاهی و… نکاتی هستند که به آنها می­پردازیم.

همانطور که گفتیم آنکارا بیشتر جنبه اداری دارد و اکثر شهروندان آن ترک هستند. این موضوع باعث شده که با خرید آپارتمان در آنکارا ترکیه به امکانات درمانی، آموزشی، فرهنگی، رفاهی بسیار خوبی دسترسی داشته باشید. از طرف دیگر نزدیکی آنکارا به استانبول باعث می­شود شما به راحتی و با طی کردن مسافت اندکی به محبوب ترین شهر ترکیه برسید. مراکز خرید و فروشگاه های برند این شهر نیازی به تعریف ندارند.

آب و هوا فاکتور مهم دیگری است که برای خرید خانه در آنکارا باید در نظر بگیرید. آب و هوای این شهر مدیترانه ای است. یعنی با خرید آپارتمان در آنکارا ترکیه با تابستان های گرم اما اندکی مرطوب و زمستان های معتدل و پر باران مواجه می­شوید.

نگران رفت و آمد خود در آنکارا نباشید. در هر ساعتی اتوبوس های شهری یا بین شهری، تاکسی ها، متروها و دلموش های پیشرفته در سریع ترین زمان ممکن شما را به مقصد می­رسانند.

اگر مشتاق خرید خانه ویلایی در آنکارا یا یک آپارتمان نوساز هستید، هزینه زندگی در این شهر تبدیل به اصلی ترین دغدغه شما شده است. به طور کلی هزینه زندگی در آنکارا نسبت به شهرهای توریستی مانند استانبول و آنتالیا کمتر است. حتما نمی­دانید که در اطراف پایتخت ترکیه کارخانه های متفاوتی وجود دارند. این موضوع باعث شده که قیمت پوشاک و … نسبت به شهرهای دیگر کمتر باشد. همچنین قیمت غذا، وسایل حمل و نقل و… نیز نسبت به شهرهای توریستی پایین تر است که دلیل آن حضور کمتر توریست ها می­باشد.

در رابطه با شرایط خرید ملک در آنکارا باید بگوییم اگر تنها به اندازه 250 هزار دلار در ترکیه ملک یا خانه بخرید می­توانید اقامت دائم این کشور را بگیرید و تبدیل به شهروند ترکیه شوید. این موضوع مهاجران و سرمایه گذاران زیادی را به ترکیه کشانده است.

 


پیشنهاد دیگر ما: خرید خانه در استانبول


 

معرفی 2 مورد از بهترین مناطق آنکارا

اگر می­خواهید به خرید آپارتمان در آنکارا ترکیه بپردازید لازم است بدانید بهتر است در کدام مناطق سرمایه گذاری کنید. در ادامه شما را با دو مورد از بهترین مناطق آنکارا یعنی چانکایا و کیزیلای آشنا می­کنیم.

چانکایا: این منطقه دارای 124 محله و جمعیت 1 میلیونی می­باشد که این موضوع باعث شده از آن به عنوان بزرگترین منطقه آنکارا یاد کنند. مجلس ملی ترکیه، سفارت خانه های خارجی و چندین دانشگاه باعث شده که در صورت خرید آپارتمان در چانکایا آنکارا از امکانات فرهنگی، آموزشی خوبی برخوردار باشید.

کیزیلای: با خرید خانه در کیزیلای در قلب آنکارا زندگی خواهید کرد. جایی که به دلیل مرکزیت و ازدحام به آسانی به سیستم حمل و نقل عمومی دسترسی خواهید داشت. همچنین در کیزیلای از مغازه ها، کافه ها، رستوران ها و بارهای محبوبی برخوردار خواهید بود. یکی از دلایل شلوغی کیزیلای، وجود مراکز خرید گسترده و به نام است که مردم را از سراسر شهرها به این منطقه می­کشاند.

به طور کلی در کیزیلای و چانکایا زندگی با کیفیتی را تجربه خواهید کرد.

 

قیمت آپارتمان در آنکارا

سایت خرید خانه در آنکارا بهترین منبع برای اطلاع از قیمت آپارتمان در آنکارا می­باشد. به طور کلی حتی قیمت خانه ارزان در آنکارا هم به عواملی مانند سال ساخت، نوع ساختمان، مصالح به کار رفته در ساختمان، منطقه ای که آپارتمان در آنجا احداث شده، دسترسی خانه به سیستم حمل و نقل، مراکز درمانی و… بستگی دارد. با این وجود به طور کلی قیمت هر متر مربع ملک بین 2000 تا 5800 لیر می­باشد. خوب است بدانید به دلیل رشد ساخت و ساز املاک در آنکارا، قیمت سازه ها در این شهر در حال افزایش است که با توجه به پیشرفت ساخت و ساز امری طبیعی است. نکته مهم این است که کمترین نوسان در قیمت املاک در آنکارا مشاهده می­شود که این موضوع به عنوان مزیت شناخته می­شود.


Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/amlaksar/domains/amlaksarzamin.ir/public_html/wp-content/themes/betheme/functions/theme-head.php on line 1209