با خرید آپارتمان در تجریش، مدرنیته اصیل باشید!

امروز قصد داریم شما را به منطقه 1 تهران، انتهای خیابان زیبای ولیعصر ببریم. شما با خرید آپارتمان در تجریش می­توانید در دل یک محله نوستالژی زندگی کنید و از حال و هوای خاص آن لذت ببرید. هر کسی می­ داند که یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیزترین محله های تهران تجریش می­باشد. از پدربزرگ و مادربزرگ هایی که در تهران زندگی می­کردند تا جوان های ساکن این شهر همه با تجریش خاطره های شیرینی دارند. در زمان های قدیم که عشایر این منطقه به دلیل آب و هوای مطلوب تجریش به آنجا کوچ کردند، اصلا فکر نمی کردند که امروزه این محله از این همه محبوبیت برخوردار باشد. تجریش از آنجایی اهمیت بیشتری پیدا کرد که رضا شاه برای ییلاق، دربند را انتخاب کرد و تجریش را وارد دنیای دیگری کرد.

با خرید آپارتمان تجریش می­توانید شاهد ترکیب سنت و مدرنیته باشید. با وجود اینکه محله تجریش بافت سنتی و اصیلی دارد اما می­تواند نسل جوان را هم راضی نگه دارد. در این محله خانه ها و آپارتمان های لوکس در کنار ویلاهایی با متراژ بالا قرار گرفته اند و هر سلیقه ای را برای خرید خانه در این محله راضی می­کنند.

 


پیشنهادی دیگر: خرید آپارتمان دروس تهران


 

اماکن گردشگری در تجریش

محله تجریش برای هر سلیقه و عقیده ای چیزی در بساط دارد. شک نکنید که از خرید یا اجاره آپارتمان در تجریش پشیمان نخواهید شد. اگر فردی مذهبی هستید چه جایی بهتر از امامزاده صالح برای عبادت؟ اگر علاقمند به مکان های سنتی هستید و دوست دارید حال و هوای قدیمی را تجربه کنید چه کاری بهتر از قدم زدن در بازار سنتی تجریش؟ نگران تعطیلات هم نباشید. می­توانید با رفتن به دربند از آب و هوای خوب آن لذت ببرید. در ادامه بیشتر با این اماکن گردشگری آشنا خواهید شد.

 

امامزاده صالح:

این قسمت شما را مجاب می­کند که حتی اگر فردی مذهبی هم هستید در خرید خانه یا خرید سوئیت در تجریش درنگ نکنید. یک مکان مذهبی که تاریخ را با خودش به دوش می­کشد. یکی از اماکنی که باعث پابرجا بودن تجریش در تمام این سالها شده است، امامزاده صالح می­باشد. بسیاری از گردشگرانی که پا به تجریش می گذارند در قدم اول به دیدن این امامزاده با صفا می­آیند.

 

کاخ سعدآباد:

حتی اگر به خرید یا اجاره آپارتمان تجریش نپرداخته باشید هم حتما آوازه این کاخ به گوش شما رسیده است. تجریش به تنهایی در خود طبیعت، تاریخ و مذهب را جای داده است. کاخ سعدآباد که به دوره قاجار و پهلوی برمی­گردد از یک باغ بزرگ با درختان سر به فلک کشیده و چندین کاخ متفاوت تشکیل شده است. در یکی از کاخ ها می­توانید از تماشای لباس های فاخر سلطنتی لذت ببرید. در دیگری می­توانید به تماشای ماشین های سلطنتی بایستید. به طور کلی می­توانید از ساختمان و معماری کاخ ها و گردش در باغ لذت ببرید و در تاریخ سفر کنید.

 

قدم زدن در بازاری سنتی با خرید خانه در تجریش:

هر چقدر هم از حال و هوای خاص بازار تجریش بنویسیم کم گفته ایم. خودتان را در یک بازار سنتی با نمای آجری تصور کنید. سیر سریع رفت و آمد و تکاپوی افراد جریان زندگی را نشان می­دهند. گرسنه اید؟ رستوران های سنتی و متفاوت زیادی در این بازار وجود دارند که احساس خوبی را به شما القا می­کنند.

 


پیشنهادی دیگر: خرید آپارتمان در اختیاریه تهران


 

با خرید سوئیت در تجریش از زیبایی های دربند لذت ببرید:

مگر می­شود با خرید آپارتمان تجریش، در این محله زندگی کنید اما به دربند نروید؟ این کار مثل این است که خودتان را از دیدار بهشت محروم کرده باشید. قدمت دربند به دو قرن پیش بازمی­گردد و از زمان قاجار تا الان گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. اگر به کوهنوردی علاقه مندید دربند یک انتخاب فوق العاده است. حتی اگر دربند را تا انتها ادامه دهید، قله توچال را می­بینید که بسیاری از کوهنوردان، صعود به آن را تجربه کرده اند. ارتفاع این دهکده تفریحی از سطح دریا حدود 1700 متر است که همین موضوع نشان دهنده آب و هوای دلپذیر آن می باشد. این روزها در این منطقه رستوران های متفاوت و خاصی وجود دارد که باعث شده این دهکده همه چیز تمام باشد.

 

باغ فردوس:

یکی از زیباترین باغ های ایران با بنایی که به تاریخ قاجاریه برمی­گردد. با خرید خانه در تجریش می­توانید به این باغ دسترسی بیشتری داشته باشید و با قدم زدن در این باغ منحصر به فرد می­توانید لحظاتی از این دنیای شلوغ فارغ شوید و به آرامشی بی مثال دست یابید.این باغ همچنین از موزه سینما برخوردار است. در باغ فردوس کافه و کتابفروشی زیبایی وجود دارد که محبوبیت زیادی برای ساکنین تجریش دارند.

علاوه بر این اماکن سرشناس با خرید آپارتمان در تجریش می­توانید اوقات فراغت خود را در بوستان های آرزو و جبهه بگذرانید. مراکز خرید متعددی در محله تجریش وجود دارند که بر محبوبیت این منطقه افزوده اند. از معروف ترین مراکز خرید این محله می­توانیم به البرز، تندیس و قائم اشاره کنیم.

 


سرمایه گذاری خارج از کشور: مثل خرید خانه در ترکیه


 

قیمت خانه در تجریش تهران

با وجود همه این مزایا و شرایط عالی باید بگوییم که قیمت خانه در تجریش به دلیل بافت مسکونی خاصی که دارد تقریبا بالاست. از آنجایی که قدمت تجریش به سال ها قبل برمی­گردد و از طرفی انواع خانه های سنتی و لوکس در این محله وجود دارند، باید هزینه نسبتا زیادی را کنار بگذارید. البته مثل تمام مناطق و محله های دیگر عوامل زیادی بر قیمت خانه ویلایی در تجریش تهران یا هر نوع خانه و آپارتمان دیگری موثر هستند. از جمله این عوامل می­توانیم به دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی، فاصله با مراکز آموزشی، درمانی، تجاری، سال ساخت و… اشاره کنیم. از دیگر دلایلی که باعث بالا بودن قیمت خانه در تجریش تهران و قیمت آپارتمان در تجریش می­باشند می­توانیم آب و هوای مطلوب، دسترسی به حمل و نقل عمومی مثل ایستگاه مترو را نام ببریم.