هر آنچه که باید برای خرید آپارتمان در آنتالیا ترکیه بدانید.

آنتالیا با جاذبه های فراوانی که دارد همواره به عنوان دومین مقصد گردشگری در ترکیه شناخته می­شود. البته اینکه قصد خرید آپارتمان در آنتالیا ترکیه را داشته باشید با اینکه صرفا برای یک سفر چند روزه به این شهر سفر کنید، متفاوت است. سالیان سال است که ترکیه به دلیل جاذبه های گردشگری مجذوب کننده، هتل های لوکس، مهمان نوازی مردم، اخذ اقامت با خرید ملک و دیگر دلایل، از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت، گردش و سرمایه گذاری بوده است. برای خرید خانه در آنتالیا ترکیه لازم است این منطقه را به درستی بشناسید. در این مقاله سعی کرده ایم همه نکات لازم برای خرید آپارتمان در این منطقه را جمع آوری و در اختیار شما قرار دهیم.

نگاه کلی به خرید ملک در آنتالیا ترکیه

برای خرید ملک در آنتالیا ترکیه لازم است به جنوب غربی این کشور سفر کنید. یکی از ویژگی های آنتالیا که باعث محبوبیت آن شده، سواحل شنی خیره کننده است. آب و هوای مدیترانه ای آنتالیا باعث شده با تابستان های گرم اما مرطوب و زمستان های معتدل و پر باران مواجه شوید. آرامش از دیگر خصلت های آنتالیا است. تصور کنید یک روز عصر در حالی که یک فنجان قهوه در دست دارید، پرده های خانه را کنار می­زنید و مشغول تماشا کردن دریا می­شوید. با خرید آپارتمان در آنتالیا ترکیه چنین لذت و آرامشی را تجربه خواهید کرد.

 


خرید ویژه : خرید خانه در استانبول


 

چرا خرید ملک در آنتالیا ترکیه؟

همان طور که می­دانید ترکیه از طریق جذب گردشگر در آنتالیا درآمد خوبی دارد. همین موضوع باعث شده تا همواره کیفیت زندگی در این شهر بالا باشد و با خرید سوئیت در آنتالیا از امکانات فرهنگی، رفاهی، درمانی و آموزشی خوبی برخوردار شوید. علاوه بر این آنتالیا به دلیل فاصله با مرکز ترکیه از بسیاری از حوادث دور است و همانطور که در قسمت های قبلی اشاره کردیم آرامش در سراسر این شهر حکمفرما است. از طرف دیگر فاصله آنتالیا از مرکز ترکیه باعث شده قیمت ملک و آپارتمان در این شهر پایین تر از استانبول و دیگر شهرهای مرکزی باشد.

اولین قدم؛ انتخاب هدف

نخستین گام برای خرید ملک در آنتالیا ترکیه مشخص کردن هدف از خرید است. اینکه در کدام منطقه آنتالیا ملک بخرید و یا چه نوع آپارتمانی را خریداری کنید به هدف شما از خرید بستگی دارد. اگر قصد اقامت دائم در آنتالیا را دارید و یا به زبان دیگر به فکر مهاجرت هستید ابتدا باید بودجه خود را مشخص کنید. ترجیح می­دهید به مرکز آنتالیا که بیشتر جنبه اداری و تجاری دارد نزدیک باشید یا دوست دارید هر روز با منظره ساحل و صدای دریا روز خود را آغاز کنید؟ قطعا اگر هدف شما از خرید آپارتمان در آنتالیا ترکیه سرمایه گذاری است شرایط متفاوت تری را باید در نظر بگیرید.

 


پیشنهاد سرزمین : خرید خانه در آنکارا


 

آشنایی با محبوب ترین مناطق آنتالیا

قطعا برای خرید آپارتمان در آنتالیا ترکیه قرار است هزینه قابل توجهی بپردازید پس لازم است پیش از خرید با بهترین و معروف ترین مناطق این شهر آشنا شوید تا سرمایه خود را بر باد ندهید.

منطقه لارا: برای اینکه به لارا و ساحل شنی فوق العاده آن برسید لازم است به شرق آنتالیا سفر کنید. علاوه بر جاذبه های گردشگری، امکانات تمام و کمال این منطقه باعث شده که بیشتر مردم علاقه زیادی به خرید آپارتمان لوکس در آنتالیا به خصوص در این منطقه داشته باشند. این موضوع نشانگر این است که در صورت سرمایه گذاری در این منطقه درآمد خوبی نصیبتان می­شود. از سرمایه گذاری که بگذریم به دلیل دریا و ساحل آرام، آب و هوای مدیترانه ای و معتدل، امکانات رفاهی فرهنگی گسترده، سیستم حمل و نقل، وجود بهترین بیمارستان ها در این منطقه و آرامشی که در طول 24 ساعت خدشه دار نمی­شود، لارا بهترین گزینه برای خرید خانه در آنتالیا ترکیه است.

از محبوب ترین محله های لارا می­توانیم به گوزل اوبا، فنر و چالایان اشاره کنیم. برای خرید خانه ارزان در آنتالیا به گوزل اوبا بیایید. از آنجایی که گوزل اوبا روز به روز در حال رشد است برای کسانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند اما بودجه زیادی برای خرید سوئیت در آنتالیا ندارند یک گزینه مناسب محسوب می­شود. علاوه بر این با خرید خانه در گوزل اوبا از چشم انداز ساحل شنی برخوردار خواهید بود. آپارتمان های چالایان نسبت به این شهر و فنر لوکس تر و گران قیمت تر هستند.

منطقه کنیالتی: این بار لازم است به غرب آنتالیا برویم. بعد از لارا منطقه کنیالتی نزد گردشگران و مهاجرین محبوبیت زیادی دارد. از مزیت های این منطقه برای خرید آپارتمان لوکس در آنتالیا می­توانیم ساحل تمیز، وجود خانه های نوساز متعدد، بیمارستان الیمپوس و دانشگاه آک را نام ببریم. از بهترین محله های این منطقه هورما، لیمان و ساریسو هستند.

از دیگر مناطق معروف آنتالیا می­توانیم ایشیکلار و کوندو را نام ببریم.

 

قیمت آپارتمان در آنتالیا ترکیه

همانطور که گفتیم قیمت آپارتمان در آنتالیا ترکیه به دلیل فاصله از مرکز ترکیه، مقرون به صرفه است. مثل هر جای دیگر مصالح به کار رفته در ساختمان، سال ساخت، نوع ساختمان، قدیمی یا نوساز بودن، فاصله از دریا و… عواملی هستند که بر قیمت آپارتمان در این شهر تاثیر می­گذارند. به طور کلی شروع قیمت آپارتمان در آنتالیا ترکیه از 40 هزار یورو است. برای خرید خانه ارزان در آنتالیا می­توانید محله های دورتر از ساحل را انتخاب کنید یا به خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا بپردازید.