خرید آپارتمان در دیباجی تهران و آشنایی با صفر تا صد این خیابان

اگر قصد خرید آپارتمان در دیباجی را دارید، این مقاله را از دست ندهید. بدون شک خرید خانه در شهری مانند تهران با چنین وسعت و جمعیت زیادی کار آسانی نیست. شما قبل از خرید یا اجاره آپارتمان در این شهر ابتدا باید هدف خود از خرید را مشخص کنید. مسلما برای سرمایه گذاری و سکونت، یک آپارتمان و خیابان را در نظر نمی­گیرید. پس پیش از هر چیز باید با تمام محله ها  و خیابان های تهران آشنا شوید. در این قسمت قصد داریم شما را با خیابان اصیل دیباجی آشنا کنیم. یکی از نکاتی که دیباجی را از دیگر خیابان ها متمایز می­کند بافت قدیمی آن است که با وجود آپارتمان های لوکس همچنان دیده می­شود. مردم تهران از این خیابان به عنوان خیابانی اصیل یاد می­کنند. در یک جمله دیباجی، خیابانی است مرفه نشین با آب و هوای خوب و جوی آرام.

 

املاک دیباجی جنوبی

 

موقعیت مکانی برای خرید آپارتمان در دیباجی

برای خرید آپارتمان در دیباجی تهران ابتدا لازم است موقعیت مکانی آن را بشناسید. خیابان دیباجی میان محله های قلهک و اختیاریه قرار دارد. اگر سابقه زندگی در تهران را داشته باشید احتمالا نام خیابان دیباجی شمالی و جنوبی به گوشتان خورده است. بزرگراه صدر عامل تقسیم بندی دیباجی به دو بخش شمالی و جنوبی است که در ادامه به دسترسی هر یک از این خیابان ها می­پردازیم. برای خرید آپارتمان دیباجی جنوبی یا شمالی یکی دیگر از نکات مهم این است که اطراف این خیابان را کدام محله ها و کوچه و خیابان ها فرا گرفته اند؟ در جنوب دیباجی، اتوبان های همت و رسالت دیده می­شوند. در شرق دیباجی، خیابان پاسداران و در غرب آن اتوبان چمران قرار گرفته اند. همچنین، اگر قسمت شمالی دیباجی را ادامه دهید به بزرگراه های صدر، مدرس و چمران می رسید.

 


پیشنهادی سرزمین : خرید آپارتمان در اختیاریه


 

بررسی موقعیت دقیق دیباجی جنوبی و شمالی

اگر قصد خرید آپارتمان دیباجی جنوبی را دارید باید بدانید که این خیابان در منطقه 3 تهران قرار دارد.  بدیهی است که این خیابان طویل از محله های متفاوتی عبور می­کند. این محله ها عبارت اند از اختیاریه، دروس، دیباجی- فرمانیه. برای دانستن دسترسی دقیق این خیابان لازم است بدانید که دیباجی جنوبی در طول مسیر خود از خیابان ها و بزرگراه هایی مانند بزرگراه صدر، پل صدر، دولت، کلاهدوز، روشن، جوزی، عرفانی شرقی، سنجابی و دیباجی شمالی می­گذرد.

اگر تصمیم به اجاره آپارتمان دیباجی شمالی دارید لازم است بدانید که این خیابان برخلاف دیباجی جنوبی، در منطقه 1 تهران واقع شده است. محله هایی که در سر راه این خیابان قرار گرفته اند عبارت اند از نیاوران و دیباجی- فرمانیه. از جمله معابری که دیباجی شمالی به آنها می­رسد می­توانیم به بزرگراه صدر، پل صدر، فرمانیه، کوهستان هشتم، دژم جو، دیباجی جنوبی و لواسانی اشاره کنیم.

 

خرید خانه با متراژ مختلف در خیابان دیباجی جنوبی تهران

آشنایی بیشتر با منطقه 3 تهران برای خرید آپارتمان دیباجی جنوبی

همانطور که در پاراگراف های قبلی اشاره کردیم دیباجی جنوبی در منطقه 3 تهران قرار دارد. برای خرید یا اجاره آپارتمان دیباجی جنوبی لازم است با این منطقه آشنایی کامل داشته باشید تا با دید باز خرید کنید. برای اینکه پی ببرید منطقه 3 یکی از بزرگترین مناطق پایتخت محسوب می­شود کافی است بدانید که وسعتی برابر با 32 کیلومتر مربع دارد. مسلم است که چنین منطقه بزرگی از جمعیت و رفت و آمد نسبتا زیادی هم برخوردار می­ باشد. از مزیت های این منطقه می­توانیم به دسترسی به نقاط مختلف، وجود 12 محله متفاوت در آن و وجود مراکز آموزشی، فرهنگی، رفاهی و درمانی متعدد اشاره کنیم. از دیگر ویژگی های مثبت منطقه 3، وجود فضای سبزهای مختلف می­باشد که باعث شده مردم ساکن در این منطقه دغدغه ای برای گذراندن اوقات فراغت خود نداشته باشند.

وجود خیابان دیباجی جنوبی و خیابان های مشابه دیگر در منطقه 3 تهران سبب شده که این منطقه در کنار بافت مدرن، اصالت خود را نیز حفظ کند. جالب است بدانید 16 درصد از عالی مقامان منطقه 3 را برای زندگی انتخاب کرده اند.

مسلما برای کسی که قصد خرید آپارتمان در دیباجی را دارد، اماکنی که در این منطقه قرار دارند از اهمیت زیادی برخوردار است. از مهم ترین اماکن موجود در دیباجی جنوبی می­توانیم به پارک ارغوان، کتابخانه ارغوان، استخر و باشگاه کوثر، رستوران پارک و بانک های پاسارگاد و پارسیان اشاره کنیم.

 


پیشنهادی سرزمین : خرید آپارتمان در پاسداران


 

قیمت آپارتمان در دیباجی

چه قصد خرید آپارتمان دیباجی شمالی را داشته باشید و چه جنوبی، مسلما قیمت اولین دغدغه شماست. عوامل متعددی بر قیمت آپارتمان در این منطقه تاثیر می­گذارند که مصالح به کار رفته در ساختمان، نوع ساختمان، موقعیت جغرافیایی و نقشه ساختمان جزء آنها هستند. به طور کلی  طبق بررسی در مشاور املاک دیباجی قیمت آپارتمان در دیباجی جنوبی و قیمت آپارتمان در دیباجی شمالی به شرط نوساز بودن از متری 60 میلیون و 500 هزار تومان تا 150 میلیون تومان می­باشد. اگر متوسط عمر ساختمان تا ده سال برسد قیمت آپارتمان از 35 میلیون تومان تا 60 می­رسد. قیمت خانه ویلایی در دیباجی جنوبی به همین شکل می باشد . همانطور که گفتیم نوع ساختمان نیز در تعیین قیمت تاثیر بسیاری دارد. برای مثال واضح است که اگر به املاک دیباجی جنوبی و شمالی سر بزنید قیمت ملک کلنگی در دیباجی شمالی با قیمت آپارتمان در دیباجی متفاوت است.