نگاهی کلی به محله های مهرشهر کرج

وقتی وارد کرج می شوید دو جای مهم و معروف وجود دارد که اگر به اشخاص نام های آن را ببرید بی شک دقیق شما را راهنمایی میکنند  . یکی باغ سیب مهرشهر که به نوعی به اکسیژن مهرشهر معروف است که البته چند سالی است بخش عمده درختان آن را چیده اند و حرف و حدیث های زیادی در ارتباط با ان می شنوید  و دیگری بلوار شهرداری یا همان مهرشهر !

منطقه Mehrshar را منطقه اعیان نشین می دانند ، این منطقه با وجود قدمت و بافت ویلایی که از زمان رضاشاه بنا شده است و موقعیت منطقه ای که دارد باعث شده است به طور کلی خود را از بخش بزرگی در کرج جدا کند . ساختمان های ویلایی مدرن ، شیک و جذاب که توسط معماران اروپایی طراحی و ساخته شده است و شکل اصلی این منطقه را تشکیل می دهد و همچنین ساختاری متفاوت از نظر اجتماعی ، اقتصادی  و موقعیت مناسب منطقه ای در کرج عوامل تاثیر گذار در این موضوع بوده است ، که این روزها منطقه مهرشهر یک منطقه معروف و مناسب برای افراد سرشناس در کرج محسوب می شود . در Mehrshar افراد مطرح زیادی ساکن هستند ، از سیاسیون ، چهره ها سینمایی و تلویزیونی که زندگی در مهرشهر کرج را به سایر مناطق ترجیج داده اند .

  محله های مهرشهر کرج

به طور کل بنای اصلی این منطقه از نام گذاری تا سبک ساخت و ساز و بافت منطقه مرتبط با زمان گذشته ( پهلوی ) می باشد که به همین در سال های متواری این روند ادامه داشته است و همچنان ساخت و ساز تا حد ممکن به صورت ویلایی صورت میگیرد ، البته وقتی این روزها از خیابان های اصلی و فرعی مهرشهر گذر میکنیم ، متاسفانه رشد ساخت و ساز و طراحی آپارتمانی بیشتر از گذشته شده است و ساخت ویلا در این منطقه به ندرت انجام می شود و سرمایه گذاران تمایل به ساخت ویلاهای مدرن ندارد و به همین دلیل شاید در سال های آینده مهرشهر را با چهره ای جدید مشاهده کنیم .

 

این منطقه بهترین منطقه کرج برای زندگی بحساب می آید که در این مطلب به دلایل این موضوع می پردازیم .

علاوه بر مواردی که اشاره کردیم ، دلایلی دیگری وجود دارد که تفاوت این بخش از کرج را با سایر بخش های به خوبی حس کنیم ، بلوارهای سر سبز و هوای خوب نسبت به سایر بخش های منطقه مهرشهر توانسته است تا تمایز زیادی را نسبت به سایر خیابان ها و بلوار ها ایجاد نماید .

خرید خانه ویلایی در مهرشهر کرج

> خرید ویلا در بلوار شهرداری مهرشهر کرج

همانطور که در چند خط پیشین اشاره کرده ایم ، منطقه مهرشهر کرج بهترین منطقه در استان البرز می باشد . طبیعاتا همین مساله سبب می شود تا بسیاری از سرمایه گذاران برای ^ خرید خانه در کرج ^ منطقه مهرشهر را در اولویت سرمایه گذاری خود قرار دهند . این منطقه با وجود شرایط خوبی که در اختیار هم برای خرید آپارتمان در مهرشهر مناسب است و همچنین در صورتی امکان خرید نداشته باشید می توانید با رهن و اجاره آپارتمان در بلوار شهرداری مهرشهر کرج از امکانات و شرایط مناسب این منطقه بهره مند شوید .

قالبا واحد های آپارتمانی در این محدوده کمتر از 150 متر نمی باشد و اگر دنبال آپارتمان 90 متری در شهرداری مهرشهر هستید اینکار بسیار دشوار به نظر می رسد .   خرید ویلا در بلوار شهرداری مهرشهر کرج  

بهترین فاز مهرشهر کرج

شاید یکی از سوالاتی که در ذهن شما ایجاد شده باشد این است که بهترین فاز مهرشهر کدام است ، طبیعی است که پاسخ این سوال به چند بخش تقسیم شود و به موارد متعددی بستگی داشته باشد در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم داشت .

اگر میخواهید برای زندگی این منطقه را انتخاب نمایید ، فاز 2 و 3 بهترین گزینه می باشد . و اما اگر میخواهید برای امر ایجاد کسب و کار و یا مشاغلی نظیر رستوران و کافه اقدام نمایید ، میتوانید از فاز یک که به اصطلاح ( خیابان چمن ) می باشد نهایت بهره برداری را داشته باشید ، البته این به معنای تفکیک کردن منطقه ای نیست چرا که کسب و کار در فاز 2 و 3 به خوبی رونق دارد .

و اما مهرشهر کرج فاز 4

شاید یکی از فازهایی که شرایط متفاوتی نسبت به فاز های 1 تا 3 دارد ، فاز 4 می باشد ، فاز 4 نزدیک اتوبان کرج به تهران بوده و قیمت ها و موقعیت این فاز متفاوت تر می باشد . فروش آپارتمان در فاز 4 مهرشهر با قیمت کمتری انجام می شود ، در این فاز خانه ها و آپارتمان ها سبک متفاوت تری دارند و دیگر از ویلاهای دوبلکس پر زرق و برق خبری نیست .

خانه ها و آپارتمان ها در این منطقه غیر از موارد نسبتا کم ، قدیمی ساز بوده و به خانه هایی که عمدتا به دربستی معروف هستند تشکیل شده است . باغ سیب که به نام اکسیژن مهرشهر معروف است ( باغ سیب در حال حاضر چند سالی است که بدون درختان سر سبز در این میان قرار دارد )  بین فاز 4 و بلوار شهرداری قرار گرفته است و راه اتصال این دو فاز با زمان چند دقیقه ای  از طریق خیابان گلستان و یا بلوار ارم مهرشهر می باشد .

این مطلب در حال بروزسانی می باشد .